From Pyrlandia

chien de montagne des pyrénées

5-6.2015 - Národná a Medzinárodná výstava Dog Expo 2015


Nitra (SK)

piatok - rozhodca: Viva Maria Soleckyj-Spuznar (PL)
sobota - rozhodca: Rui Oliveira (PT)

AMANDA Red Sunset (7 mesiacov) - 2x VEĽMI NÁDEJNÁ 1
(oba dni v triede dorastu)

Amanda sa oba dni predviedla naozaj krásne a získaním 3x VN1 splnila podmienky pre udelenie nového titulu  " SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN ŠTENIAT ". Účasť pyrenejákov bola veľmi nízka, oba dni boli prihlásení len dvaja PHP. V piatok naša Amanda a krásna fenka v triede mladých a v sobotu mali PHP zastúpenie len v doraste a to Amandou a jej bratom Arescom. Boli to naozaj príjemne strávené dni a hlavne v sobotu kedy svoje "detičky" prišla povzbudiť aj chovateľka Adriana s celou rodinkou.

Paradoxne  posudzovanie v sobotu bolo dosť "chudobné", pán rozhodca nás posúdil naozaj bleskovo a človek necítil absolútne žiadny záujem z jeho strany. Celkovo posudzoval stroho a pôsobil dosť znudene :) V piatok zase naopak pani rozhodkyňa z poľska bola plná eutuziazmu a v dobrej nálade. Nemala som z nej pocit že by sa nejak špeciálne vyznala v posudzovaní našeho plemena, ale niektorými postrehmi prekvapila. Amanda sa jej veľmi páčila, všetko jej vychválila, jediné čo skritizovala je že pre ňu je trošku chudšia :) Čo ma celkom pobavilo, pretože už pár dní ju trápim menšou diétou,keďže mne sa zase naopak zdalo že v poslednej dobe dosť priberala :)). V sobotu sa posudky nediktovali.

Posudok: trošku chudšia, krásna hlava, krásny tmavý mokrý nos, výborná konštrukcia, typická srsť, typické nohy, rytmický pohyb, výborná kostra, milá povaha, výborná línia chrbta.